Skaistums

Vasaras ogu svaigums tavam starojumam

Ja vasaras atvaļinājumā baudi nesteidzīgu atpūtu pie dabas, noteikti izmanto iespēju „paganīties” arī pa zemeņu dobēm un ogulāju ceriem. Mielojies, cik vien sirds kāro, bet neaizmirsti pietaupīt arī mazdrusciņ ogu, ar ko pacienāt savu ādu! Vasaras ogas ir kā radītas svaigām un spirdzinošām skaistuma procedūrām.

Starp citu, dabīgiem un pašas gatavotiem kosmētiskajiem līdzekļiem lieliski noderēs arī rapšu eļļa, kas satur jaunības vitamīnu E, kurš iedarbojas kā antioksidants. Rapšu eļļa pabaros un aizsargās tavu ādu, kā arī dāvās tai mundru mirdzumu! Sausas ādas īpašniecēm pāris pilienus rapšu eļļas derētu pievienot arī svaigajām ogu sejas maskām.

Zemenes, jāņogas, upenes, avenes, ērkšķogas… Šīs ogas satur dažādus vitamīnus un vērtīgas organiskās augļskābes, kas iepriecinās jebkuru sejas ādas tipu. Jāatceras, ka sejas maskām un kompresēm vajag atvēlēt laiku tad, kad to var darīt bez steigas un labā omā, no sirds izbaudot relaksējošo un atsvaidzinošo procedūru. Tāpat jāņem vērā, ka ogas ne vien mitrina, mīkstina un attīra sejas ādu, bet arī rada balinošu efektu. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka pēc maskas noskalošanas vajag uzklāt sejas ādas tipam atbilstošu krēmu.

Dažas sulīgas un vasarīgas receptes sejai
- Dažādās ogas – zemenes, avenes, upenes un jāņogas – var klāt uz sejas, kakla un dekoltē zonas, samīcot biezenī, pievienojot 1 ēdamkaroti rapšu eļļas, 1 ēdamkaroti auzu pārslu un 1 tējkaroti citrona sulas. Ogu masu tur 10 – 15 minūtes, tad noskalo ar vēsu ūdeni. Ar šādām ogu maskām var palutināt sevi pat 2 – 3 reizes nedēļā. Tās nedaudz balinās un mitrinās ādu, vienlaikus arī izlīdzinot sīkās krunciņas un savelkot poras.

- Tavas sejas ādas tonizēšanai lieliski noderēs nogatavojušās, saspaidītas upenes, kam pievienota 1 tējkarote biezpiena un 1 ēdamkarote saldā vai skābā krējuma. Iegūto masu klāj uz sejas un tur 15 minūtes, tad noskalo ar remdenu ūdeni. Šī gardā maska ne vien tonizē un mitrina ādu, bet arī padara to gludu un starojošu.

- Apmēram sauju aveņu vai zemeņu samīcīta un sakuļ ar vienu olas baltumu. Sausas ādas īpašniecēm ieteicams pievienot arī ēdamkaroti rapšu eļļas. Iegūto masu uzklāj uz sejas, patur 10 – 15 minūtes un tad noskalo – vispirms ar remdenu ūdeni, pēc tam ar aukstu. Pēc šīs procedūras āda būs gluda un poras – savilktas.

- Savukārt zemeņu sulas un piena kokteilis, kas sajaukts attiecībā 1:1, var kalpot kā komprese, kas palīdz izlīdzināt grumbas. Kokteilī iegremdē kokvilnas drāniņu un liek uz sejas, kakla un dekoltē zonas, ļaujot tai iedarboties vismaz 20 minūtes. Pēc tam vajag apskaloties remdenā ūdenī vai vieglā piparmētru tējā.

- Nomierinošu masku var pagatavot no tējkarotes biezpiena, 2 tējkarotēm medus un mazliet sulas, kas izspiesta no dažām ērkšķogām. Arī to patur 10 – 15 minūtes un tad noskalo.