Skaistums

Skaista un starojoša āda ziemas laikā

Parūpējieties par savu ādu ar rapšu eļļu

Katra sieviete piekritīs apgalvojumam, ka ziema nav skaistumam labvēlīgākais laiks. Aizsargājot ķermeni pret aukstumu, mēs samazinām gaisa piekļuvi ādai un līdz ar to – ādas elpošanas iespējas.  Sejas ādai, kas ir pakļauta vēja, sniega un sala ietekmei, bieži nākas izjust kairinājumu un pārmērīgu sausuma sajūtu. Ja tam pievieno mākslīgā apgaismojuma un centrālapkures iedarbību, situācija ar ādu jau kļūst dramatiska. Jūs jautāsiet – kā tādā gadījumā pārciest ziemu bez negatīvām sekām? Mēs atbildēsim: rapšu eļļa – vienmēr ir jūsu rīcībā!

Ādas kopšana ziemas laikā no mums prasa īpaši uzmanību un centību, kā arī papildu izdevumus. Šajā gadalaikā noteikti jāiegulda nauda laba sejas krēma iegādē, tomēr der atcerēties, ka pastāv arī vienkāršāki un lētāki kosmētiskie paņēmieni, kas palīdzēs ādai saglabāt labu tonusu. Paklanoties mājas kosmētisko procedūru priekšā, šodien piedāvājam jums mājas apstākļos pagatavojamu sejas masku receptes, kuru sastāvā lieliski iederēsies arī rapšu eļļa.

Kādēļ pievienot eļļu? Kā izrādās, rapšu eļļa satur sastāvdaļas, ka labvēlīgi ietekmē mūsu skaistumu. Ne jau velti tā tiek plaši izmantota dažādos kosmētikas līdzekļos. Piemēram, antioksidanti. Viens no šiem antioksidantiem, kas tiek dēvēts par jaunības vitamīnu, ir E vitamīns, kas ādu aizsargā pret bojājumiem oksidācijas, olbaltumvielu un DNA šūnu līmenī. Rapšu eļļa satur arī provitamīnu A (beta-karotīns). Tā noderēs kā lieliska sastāvdaļa mājas kosmētikas līdzekļos.

Sejas masku receptes

Tomātu maska ādas attīrīšanai un savilkšanai

Maska piemērota taukainai un jaukta tipa ādai, iedarbojas antibakteriāli un izgaismo ādu.  Sajauciet 1 nobriedušu un sasmalcinātu tomātu ar ēdamkaroti jogurta un tādu pašu daudzumu rapšu eļļas. Uzklājiet sejas ādai, izvairoties no acu un lūpu zonas. Pēc 10 minūtēm noskalojiet ar siltu ūdeni.

Barojoša jogurta maska

Piemērota katram sejas ādas tipam. Sajauciet 2 ēdamkarotes dabīgā jogurta ar ēdamkaroti rapšu eļļas, tējkaroti citronu sulas vai kumelīšu tējas (uzmanību – sausas sejas ādas gadījumā maska jāpagatavo bez citronu sulas). Uzklājiet sejas ādai, izvairoties no acu un lūpu zonas. Noskalojiet pēc 20 minūtēm.

Dziedējoša ķirbju maska

Maska piemērota jutīgai un sausai ādai. Notīrīta ķirbja gabaliņu sarīvējiet uz smalkās rīves un sajauciet ar 2 ēdamkarotēm rapšu eļļas. Uz 20 minūtēm uzklājiet uz sejas, kakla un dekoltē zonas. Noskalojiet ar siltu ūdeni.

Sejai un ne tikai

Ja Jūsu ādai ir tendences kļūt pārmērīgi sausai ar dedzinošu un kairinošu sajūtu, uzsildiet nelielu daudzumu eļļas un iesmērējiet sejas ādu (neieplikšķiniet), atstājot uz 20 līdz 30 minūtēm. Rapšu eļļa lieliski sevi pierāda ne tikai sejas maskās. To var uzklāt uz atsevišķiem sausās ādas rajoniem, piemēram, elkoņiem, un tā noderēs kā lielisks taukainā krēma aizstājējs. Ēdamkarote rapšu eļļas, sajaukta ar tādu pašu daudzumu medus, noderēs kā lielisks balzams salā sasprēgājušām lūpām. Sasmalcināts banāns, kam pievienots neliels eļļas daudzums, noderēs kā atjaunojoša dekoltē maska. Bet, ja vēlaties mīkstināt nagu kutikulas, manikīra procedūru uzsāciet ar pāris minūšu ilgu siltu rapšu eļļas vanniņu rokām. Šāda roku vanniņa izlīdzinās un mitrinās roku ādu.

Rapšu eļļa ir arī vērtīga matu masku sastāvdaļa, bet tas jau ir cits stāsts…