Veselība

Pavasaris ir brīnišķīgs!

Neskatoties, ka ārā vēl aizvien ir nedaudz vēsi, mēs jau sajūtam strauji tuvojošos pavasari. Aizvien biežāk caur pelēkajiem mākoņiem izspraucas saules stari, gaisa temperatūra kļūst siltāka un sāk parādīties pirmie pavasara ziedi. Vienu vārdu sakot, daba mostas, un mums vajadzētu darīt to pašu. Ot pienācis īstais brīdis, lai atbrīvotos no ziemas noguruma un dziļi ieelpotu svaigo un nedaudz vēso gaisu.

Ziemas periodā mūsu organisms izgāja cauri daudz kam – aukstumam, vējam, saules un spēku trūkumam. Bet mēs zinām, kā sagatavoties pavasarim, lai to sagaidītu labā omā un enerģijas pilnām.

  1. Daudz šķidruma. Mēs zinām, cik ļoti liela loma mūsu ķermenī ir ūdenim, īpaši jau pēc ziemas. Sāc savu dienu ar glāzi ūdens, ja vēlies vari pievienot arī citrona šķēlīti. Dienas laikā palutini savu organismu ar zāļu tējām, piemērām, kumelīšu, kas ir lieliski piemērota tavai ādā vai jasmīnu tēju, kas apslāpē lielu apetīti.
  2. Viens, divi, trīs – laiks fiziskām aktivitātēm! Mūsu dzīve ir kustība. Ziemas laikā mūsu organisms sāk izmantot rezerves un automātiski pielāgo sevi uzturēt nepieciešamo enerģijas un kaloriju daudzumu. Ziemā tā it nemaz nav problēma, bet, kad gaisa temperatūra kļūst augstāka, ne tikai sniegs kūst, bet arī mūsu apģērbs kļūst aizvien plānāks. Tādēļ ir laiks piekopt sportiskās aktivitātes. Vari doties uz sporta zāli vai peldbaseinu, kā arī pastaigāties kopā ar draugiem un siltas kafijas krūzi un, protams, arī iepirkšanās var tikt uzskatīta kā viena no sportiskajām aktivitātēm.
  3. Pareizs uzturs. Pavasarī cilvēki bieži vien saskaras ar tādu problēmu kā vitamīnu trūkums organismā. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai uzturs būtu pilnvērtīgs un saturētu visas nepieciešamās komponentes. Atbrīvo ledusskapi no visiem kaitīgajiem, treknajiem, pārsaldinātajiem un cieti saturošajiem produktiem un to vietā izvēlies augļus, dārzeņus, zivis un liesu gaļu. Ņemot vērā, ka eļļa papildina teju ik vienu ēdienu, ir svarīgi izvēlēties pareizo. Rekomendējam izmantot rapšu eļļu, jo tā satur 10 reizes vairāk Omega-3 taukskābes nekā olīveļļa. Tieši rapšu eļļā ir atrodamas Omega-3 un Omega-6 taukskābes ideālās proporcijās – 1:2. Divas ēdamkarotes rapšu eļļa satur taukskābju dienas normu. Rapšu eļļu varat izmantot ēdiena pagatavošanā, kā arī salātu mērcēm, tai ir gandrīz nemanāma garša, līdz ar to tā akcentēs gatavojamā ēdiena garšo to būtiski nemainot. Papildu Omega-3 un Omega-6 nepiesātinātajām taukskābēm, rapšu eļļas sastāvā ir arī A provitamīns un E vitamīns, kuru atbild par tava mundruma un imunitātes līmeni.

Ņemot vērā, ka pavasarī visi vēlas atbrīvot sevi no pārmērībām, mēs piedāvājam Jums vitamīnu kokteili un garšīgus salātus, kas piepildīs jūs ar enerģiju pavasarī.

Kokteilis “Pavasara kņada”
Satāvdaļas:
2 saldie pipari
6 burkāni
1 ēd.k. rapšu eļļas

Nomizo divus saldos piparus un četrus burkānus un izspied to sulas spiedē. Nomizo atlikušos divus burkānus un sablenderē tos. Sajauc abas masas kopā un pievieno klāt 1 ēdamkaroti rapšu eļļas. Šis kokteilis ir lielisks dabas līdzeklis, lai sagatavotu organismu pavasarim. Rapšu eļļa, kas ir tā sastāvā, satur nepieciešamo daudzumu tik svarīgo un neaizstājamo taukskābju, kas stiprina asinsvadus, stimulē smadzeņu darbību un pamezina holesterīna līmeni asinīs.

Salāti “Gatavojoties pavasarim”
Sastāvdaļas:
2 burkāni
2 bietes
neliels zaļais kāposts
½ citrona
svaigi garšaugi
1 ēd.k. rapšu eļļas
50ml tīra ūdens

Salāti ir ļoti viegli pagatavojami. Svaigie dārzeņi – burkāni, bietes un kāposts tiek sarīvēti un tiek pārlieti ar svaigi spiesto citronu sulu, ūdeni un rapšu eļļu. Un salāti ir gatavi! Ja vēlies, vari pievienot 100g žāvētas plūmes, zaļos ābolus vai redīsus.

Laipni lūgta pavasarī!