Skaistums

Lolo savu ādu kā mazu bērnu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mazu bērnu āda ir apburoša – ideāli gluda, rožaina un samtaini maiga. Protams, atgūt tādu ādu, kāda tā bija bērnībā, nav iespējams. Tomēr dienišķas rūpes un iejūtīga kopšana var darīt brīnumus. Tev lieti noderēs zīdaiņu ādas kopšanā pārbaudīts līdzeklis – eļļa.

Mazuļa āda mēdz būt jutīga un alerģiska, tāpēc eļļas izvēlē jābūt ļoti piesardzīgai. Tomēr sievietes ķermeņa kopšanai paveras gana plašs eļļu klāsts. Starp tām noteikti jāmin arī mūsu virtuvēs tik iecienītā rapšu eļļa, kas satur vērtīgus augu sterolus un vitamīnus.

Ar ko rapšu eļļa ir labāka par parastajiem ķermeņa kopšanas losjoniem un pieniņiem? Atšķirībā no ķīmiskajiem kosmētikas līdzekļiem – tā ir dabiska! Kosmētiskajos līdzekļos ļoti bieži tiek izmantota minerāleļļa, kas patiesībā ir pārstrādāti naftas produkti… Neizklausās jauki, vai ne? Visticamāk, ka tā nav kaitīga, tomēr laba arī nav. Nozīmīgais arguments par labu tai – atšķirībā no daudzām augu eļļām tā praktiski nemēdz būt alerģiska un, ilgstoši glabājot, it nemaz nebojājas. Vēl, minerāleļļa neiesūcas ādā, tikai izveido aizsargkārtiņu. Savukārt dabīgas augu eļļas, tai skaitā arī rapšu eļļa, gan labi iesūcas, barojot un bagātinot to, gan izveido aizsargkārtiņu, nepadarot ādu pārlieku taukainu.

Rapšu eļļa ir laba izvēle ādas kopšanai, jo:
- tā baro un aizsargā ādu, palīdz to padarīt elastīgu un saglabāt ādā mitrumu;
- satur ādai nozīmīgos vitamīnus – A provitamīnu un E vitamīnu, kas iedarbojas kā antioksidanti. Tie palīdz tikt vaļā no brīvajiem radikāļiem, kas rodas ādas šūnās piesārņojuma un saules starojuma rezultātā;
- tajā esošais E vitamīns aizkavē ādas novecošanas procesus;
- tās sastāvā esošie steroli mazina ādas kairinājumu;
- tā satur daudz oleīnskābes un linolskābes, kas viegli iesūcas ādā;
- tā ir piemērota visiem ādas tipiem;
- tai nav izteiktas smaržas, kas var būt nepatīkama lietotājam, un krāsas, kas var atstāt traipus uz apģērba.

Rapšu eļļa lieliski noder dažādās ķermeņa kopšanas procedūrās, bet visvienkāršākais paņēmiens ir to regulāri lietot pēc dušas. Maigi un rūpīgi iemasējot nenosusinātā ādā. Tas palīdzēs ādai ilgāk saglabāt mitrumu, padarīs to zīdaini maigu un elastīgu, piešķirot dzīvespriecīgu mirdzumu.

Savukārt, ja vari atvēlēt vairāk laika, izmēģini veikt pašmasāžu, kas palīdz relaksēties, atbrīvoties no stresa un vienlaikus uzlabo ādas izskatu un labsajūtu, jo masēšana veicina vielmaiņas procesus ādā. Galvenais likums – visas kustības veic virzienā uz sirdi. Esi maiga, bet problēmzonās vari sevi nedaudz papliķēt un paknaibīt, lai “aizbaidītu” ļauno celulītu. Noslēdzot kādas ķermeņa daļas masāžu, velti tai liegus un gādīgus glāstus. Tu taču sevi mīli!