Skaistums

Lai top burvīgās vannas bumbas!

Aukstajos ziemas mēnešos ir īstais brīdis sevi palutināt ar karstu un aromātisku vannu. Vislabāk, ja tai pievienosi paša gatavotu burbuļojošo vannas bumbu! Tas nebūt nav sarežģīti, turklāt visas vajadzīgās izejvielas, visticamāk, jau glabājas tavā virtuvē, ja nu vienīgi nav pietiekamā daudzumā.. Galvenais, ka paštaisītās burbuļbumbas ir pilnīgi dabiskas!

Turklāt, še paveras burvīgas iespējas improvizācijai – smaržai, krāsai un patīkamajai iedarbībai var nedaudz pievienot visdažādākās sastāvdaļas, piemēram, kanēli, kurkumu vai kakao, kumelīšu ziedus, piparmētras (vai citas zāļu tējas), jūras sāli, piena pulveri utt.

Savukārt bāzes eļļai tev lieliski noderēs rapšu eļļa, kas satur A un E (jaunības vitamīnu!), taukskābes un citas sastāvdaļas, kas padara ādu gludāku un elastīgāku. Rapšu eļļa ir arī lielisks omega-3 avots, kam piemīt pretiekaisuma iedarība. Turklāt rafinētai rapšu eļļai nav ne izteiktas krāsas, ne smaržas, kas padara to par lielisku sastāvdaļu arī dažādiem citiem mājās gatavotiem kosmētikas produktiem.

 

Vajadzīgās izejvielas:

 • 1 glāze sodas,
 • ½ glāze citronskābes,
 • ½ glāze cietes – der gan kartupeļu, gan kukurūzas,
 • ½ glāze rapšu eļļas
 • 10–30 pilieni ēteriskās eļļas patīkamam aromātam,
 • nedaudz negāzēta minerālūdens, rožūdens vai vienkārši vārīta ūdens,
 • šķipsniņa fantāzijas (kaltēti ziedi, garšvielas, sausais piens, jūras sāls, iemīļotās smaržas utt.).

 

Vajadzīgie piederumi:

 • divas bļodas, kur visu sajaukt,
 • formiņa bumbas izveidošanai – ja nav lodes formiņas, var izmantot mazu glāzīti, bērnu smilšukastes formiņas u.c.,
 • pudelīte ar izsmidzinātāju.

 

Un tagad pie lietas!

 1. Vienā bļodā kārtīgi sajauc sodu ar cieti, otrā – citronskābi ar eļļu un ēterisko eļļu.
 2. Abu bļodu saturu sajauc kopā, kārtīgi izmīcot ar rokām, līdz veidojas viendabīga, nedaudz lipīga masa.
 3. Pievieno pārējās beramās sastāvdaļas – zāļu tēju, kakao, vannas sāli, piena pulveri vai citas izvēlētās piedevas – un atkal visu rūpīgi sajauc ar rokām.
 4. Ar vienu roku turpinot jaukt masu, pāris reižu uzsmidzini ūdeni, lai tā kļūst lipīga, tikai nepārcenties, lai nesākas reakcija! Var uzsmidzināt ko spirtotu, piemēram, smaržas, kliņģerīšu vai kumelīšu tinktūru u.c., jo tad mazāka varbūtība, ka sāksies reakcija.
 5. Viegli ieeļļo formiņu, piepildi to ar burbuļbumbu masu un kārtīgi saspied, ja vajag – pieber vēl, lai masa formiņā būtu ļoti blīva. Izliec „kūciņu” uz dēlīša un taisi nākamo, līdz visa masa pārtop glītās vannas bumbiņās, konusiņos, lācīšos vai citās figūriņās.
 6. Atstāj kaltēties, vislabāk – uz nakti.
 7. Nākamajā dienā vari izbaudīt burvīgu vannu vai glīti saiņot dāvanu kastītē, tikai maigi, jo pašu gatavotās vannas bumbas ir nedaudz trauslākas nekā veikalā nopērkamās, toties radītas ar mīlestību un 100% dabīgas!