Skaistums

Klāt pavasaris – tādad laiks parūpēties par ādu!

Nav noslēpums, ka pavasarī mūsu ādai ir vajadzīgas īpašas rūpes. Kāpēc tā? Ko darīt lietas labā? Vai un kā mums pavasarī var palīdzēt rapšu eļļa? Tūlīt par visu pēc kārtas.

Sāksim ar to, kāpēc tieši pavasarī parādās vai saasinās dažādas ādas problēmas – sausums, lobīšanās, nieze, paaugstināts jutīgums, apsārtums, izsitumi utt. Izrādās, ka galvenokārt pie vainas ir trīs faktori.

Pirmkārt, vainojams ir organisma vispārējais nogurums un izsīkums, kas ir raksturīgs pēc garās ziemas. Protams, tas izpaužas arī uz ādas, kas mums kalpo kā organisma veselības stāvokļa spogulis. Otrkārt, jāmin ziemas laikapstākļu un centrālapkures nelabvēlīgā ietekme uz ādu, veicinot tās dehidrāciju un paaugstinātu jutīgumu. Treškārt, pavasaris ir pārejas laiks – tas nozīmē, ka, reaģējot uz laika maiņu, organismam kopumā, kā arī ādai ir vajadzība „pārkārtoties“, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem un paaugstinātajai saules starojuma intensitātei.

Tādēļ pavasarī mums daudz vairāk uzmanības jāpievērš gan savam uzturam, gan ādas kopšanai. Pavasara uzturā īpaši jādomā par svaigiem vitamīniem un vērtīgām taukskābēm, kas palīdzēs organismam atgūties pēc ieilgušās ziemas. Šajā sezonā nevajadzētu aizrauties ar diētām, bet gluži pretēji – pietiekamā daudzumā uzņemt taukvielas, kas dod ķermenim spēku un enerģiju, lai aktīvi darbotos un varbūt arī vairāk pasportotu. Protams ir svarīgi, lai taukvielas būtu augu izcelsmes, saturētu vitamīnus un neaizstājamās taukskābes, kas arī ādai palīdzēs atgūt elastību, veselīgu starojumu un noturību pret apkārtējās vides nelabvēlīgajām ietekmēm.

Šim nolūkam lieliski noderēs rapšu eļļa, kas ir bagātīgs Omega-3, Omega-6 un Omega-9 avots. Droši vien jūs jau zināt, ka šīs tauksābes palīdz uzlabot ne vien organisma vispārējo veselības stāvokli un asinsrites sistēmas funkcijas, bet arī nodrošina ādas veselību un elastību, veicina šūnu vielmaiņu epidermā un novērš sausumu un lobīšanos. Vislabāk rapšu eļļu uzņemt svaigā veidā – kopā ar vitamīniem bagātiem salātiem vai, piemēram, burkānu sulu. Ādai tā būs kā īsts spēka eliksīrs, jo rapšu eļļa un burkāni satur daudz beta-karotīna jeb A provitamīna, kas ir īpaši svarīgs šūnu membrānai, kura pozitīvi ietekmē organisma stāvokli kopumā, kā arī vitalizē ādu, paaugstinot tās tonusu un aizsargspējas. Savukārt rapšu eļļā esošais E vitamīns iedarbojas kā antioksidants un palīdz atbrīvot šūnas no kaitīgām vielām, turklāt tas stiprina kapilārus, tādējādi aizkavējot šūnu un, protams, arī ādas novecošanos.

Pievēršoties ādas kopšanai pavasarī, pirmais darbiņš ir vairāk uzmanības veltīt ādas attīrīšanai, jo ziemas laikā atjaunošanās un attīrīšanās procesi ir palēninājušies. Tāpēc nu ir laiks stimulēt vielmaiņas procesus un atbrīvot ādu no mirušajām šūnām un sārņiem, veicot pīlingu. Starp citu, to var paveikt arī mājas apstākļos – iedvesmai variet aplūkot pīlingam veltītu rakstu lapas sadaļā „Skaistums“.

Otrs darāmais, protams, ir ikdienā lietotā sejas krēma un ķermeņa losjonu vai pieniņa nomaiņa – ja ziemas apstākļos svarīgi bija lietot barojošu krēmu, tad tagad galvenais ir ādu rūpīgi mitrināt. Pievērsiet uzmanību, lai dienas krēma sastāvā ir UVS filtri, kas pasargā ādu no nelabvēlīgās ultravioletā starojuma ietekmes. Vīstošas ādas kopšanai vēlams izvēlēties krēmu, kura sastāvā ir retinols jeb īpaša A vitamīna forma, kas palīdz pret nevienmērīgas pigmentācijas un krunciņu veidošanos saules ietekmē.

Visbeidzot, pats svarīgākais pavasarī ir priecāties par dabas atmodu. Smaids un labs garastāvoklis nudien spēj darīt brīnumus! Pagaidām tas viss – jāsteidz baudīt pavasaris!