Skaistums

Izstāsti man patiesu stāstu, sniedz man patiesu mīlestību

14. februārī visā pasaulē tiek svinēta mīlestības jeb Svētā Valentīna diena. Lielākoties tradīcijas visās valstīs ir vienādas – sirds formas pastkartes, vakariņas sveču gaismā, ziedi, baloni, mīlas dzejoļi un bezgalīgas mīlestības izpausmes. Kāda no leģendām vēsta, ka Romas impērija dzīvoja kāds priesteris vārdā Valentīns. Pretēji imperatora aizliegumam salaulāt karavīrus, Valentīns vēlējās atbalstīt tos, kuri bija iemīlējušies, tāpēc, palīdzot rakstīt mīlestības vēstules, saveda mīļotos kopā un pat slepeni viņus salaulāja. Kad imperators par to uzzināja, viņš Valentīnam piesprieda nāvessodu. Esot ieslodzījumā, viņš iemīlējās cietuma uzrauga meitā Jūlijā. Vakarā pirms nāvessoda izpildes viņš uzrakstīja pašu pirmo “Valentīndienas” kartiņu, kas tika adresēta Jūlijai un kuru viņš parakstīja kā “Tavs Valentīns”.

Pastāv vēl kāda, mazāk romantiska, leģenda par to, kā radusies Valentīndiena. Klīst baumas, ka to ieviesuši ziedu un kartīšu tirgotāji, jo periods no Jaunā Gada līdz nākamajiem starptautiski svinamajiem svētkiem, kas ir tikai 8. martā, rada lielus finansiālos zaudējumus. Viņi esot nolēmuši šo robu aizpildīt ar kādu svinamo dienu, kas iekristu pa vidu šiem abiem svētkiem un rastu iemeslu iegādāties ziedus un apsveikuma kartītes. Un ko gan citu cilvēki vēlas vēl vairāk par mīlestību? Saskaņā ar šo leģendu Svētā Valentīna diena ir ģeniāls mārketinga triks.

Tomēr tas tiešām vairs nav svarīgi, kādu iemeslu vadīti cilvēki turpina svinēt Svētā Valentīna dienu, svarīgi ir tas, ka tā ir lieliska iespēja veltīt dienu mīlestībai, priekam un labam garastāvoklim. Un kas gan var sievieti iepriecināt vairāk kā lielisks izskats un SPA procedūru izbaudīšana, nepametot mājas. Kā jau iepriekš rakstīts, rapšu eļļa ir lieliska ne tikai salātu mērcēm, cepšanai uz pannas un cepeškrāsnī, bet arī burvīga sastāvdaļa mājās pagatavojamajiem skaistumkopšanas produktiem, kas pielāgojami katrai gaumei un ādas tipam. Rapšu eļļas sastāvā ir omega-9 nepiesātinātās taukskābes, kas nodrošina ādas maigumu un elastību, kā arī novērš tās sausumu. Tāpat rapšu eļļa ir bagātināta ar E vitamīnu, kam ir īpaša nozīme ādas izskatā. To dēvē arī par “jaunības vitamīnu”, un tas darbojas kā antioksidants, kas palīdz šūnām atbrīvoties no kaitīgajiem elementiem, tādējādi cīnoties pret ādas novecošanas procesiem. Rapšu eļļa ir īpaši noderīga matu kopšanā, jo tās sastāvdaļas stiprina matu struktūru un novērš matu izkrišanu.

Tieši tādēļ šiem svētkiem (un ne tikai) noderēs šīs lieliskās sejas maskas un maskas veselīgiem matiem.

 

Maskas veselīgiem matiem


Drošākais veids, kā atgūt matu skaistumu, ir tā saucamās eļļas maskas. Rapšu eļļai, kuru bieži vien izmanto masku pagatavošanā, ir spēcīga ietekme uz matu struktūru – tā stimulē to augšanu un baro tos. Rapšu eļļas maskas tiek īpaši rekomendētas ziemas sezonā. Maska, ar kuras pagatavošanu vari iepazīties zemāk, palīdzēs aizsargāt matus no aukstuma un elektrizēšanās, ar ko visbiežāk saskaramies tieši ziemā.

1) Sajauc 5 ēdamkarotes rapšu eļļas, 1–2 ēdamkarotes citronu sulas un labākam efektam pievieno dažus pilienus A un E vitamīna. Iemasē šo maisījumu matos, uzliec dušas cepurīti un atstāj masku vismaz pusstundu. Ja vēlies lietderīgi pavadīt gaidīšanas laiku un pagatavot ko gardu, ielūkojies ātri pagatavojamajās receptēs šeit. Pēc pusstundas izmazgā masku, izmantojot šampūnu. Rezultāts būs ievērojami labāks, ja šo procedūru atkārtosi 1–2 reizes nedēļā.

2) Un šeit vēl kāda lieliska maska, kas palīdzēs matiem izskatīties skaistiem un bieziem: Sajauc krējumu, rapšu eļļu (proporcijās 4:3) un avokado. Uzklāj uz mitriem matiem, uzliec dušas cepurīti un ietin dvielī. Atstāj uz 20–30 minūtēm un tad izmazgā ar šampūnu.

 

Lieliska sejas maska

1) Maska īpaši paredzēta sausai ādai: Ņem 30 g rapšu eļļas un 30 g svaiga biezpiena. Samaisi un uzklāj uz sejas. Turi 20–35 minūtes un pēc tam noskalo ar siltu ūdeni.

2) Šī maska lieliski piemērota visiem ādas tipiem: Sajauc vienādās daļās pilngraudu auzu miltus un rapšu eļļu. Šo krēmveida masu biezā kārtā uzklāj uz sejas un atstāj apmēram 15 minūtes. Pēc tam noskalo ar siltu ūdeni.

Šajā romantisma pilnajā mēnesī Jums rekomendējam lutināšanu ar mīlestību. Pirmkārt, jau ar mīlestību pret sevi.