Skaistums

Eļļas spēks dabīgam skaistumam

Kad saule beidzot priecē acis un sirdi, pienācis īstais laiks aprūpēt sevi ne vien no iekšpuses, bet arī no ārpuses. Palutināt ādu, kas ieilgušajos ziemas mēnešos pacietusi gan salu un vēju, gan sildītāju izsausēto iekštelpu gaisu. Aprūpēt matus, kuriem zem cepures pavadītā sezona arī nav bijis nekāds atvaļinājums. Un visbeidzot – vienkārši izbaudīt pavasari, izskatoties tieši tik labi, cik labi jūtamies, to sagaidījuši.

Rapšu eļļu, kā zināms, varam izmantot ne tikai kulinārijā. Tā vienlīdz labi noder ādas un matu kopšanas līdzekļu pagatavošanā mājas apstākļos gan tālab, ka rapšu eļļai nav ne izteiktas smaržas, ne krāsas, gan tālab, ka tās sastāvā esošās taukskābes palīdz kopt un mitrināt ādu. Rapšu eļļa arī lieliski revitalizē un baro matus, jo tā spēj iekļūt mata dziļākajos slāņos, līdztekus veidojot aizsargslāni ap matu, to pasargājot. Turklāt matu maskas, kas gatavotas, izmantojot rapšu eļļu, var palīdzēt rūpēties, piemēram, par šķeltiem matu galiem.

Lai pagatavotu masku sausiem vai trausliem matiem, sajauciet rapšu eļļu un olīveļļu vienādās proporcijās. Uzsildiet maisījumu un iemasējiet to galvas ādā. Ietiniet matus siltā dvielī uz apmēram 30 minūtēm (vai vairāk, ja vēlaties), pēc tam izmazgājiet kā parasti. Lai pagatavotu masku matiem un galvas ādai, kam tendence blaugznoties, sajauciet rapšu un tējas koka eļļu proporcijā 3:1. Uzsildiet maisījumu un iemasējiet to galvas ādā. Ietiniet matus siltā dvielī uz apmēram 30 minūtēm (vai vairāk, ja vēlaties), pēc tam izmazgājiet kā parasti.

Lai stimulētu matu saknes matu izkrišanas gadījumā, sajauciet vienādās devās rapšu, olīvu un mandeļu eļļu. Pievienojiet dažus pilienus lavandas un rozmarīna eļļas. Uzsildiet maisījumu un iemasējiet to galvas ādā. Ietiniet matus siltā dvielī uz apmēram 30 minūtēm (vai vairāk, ja vēlaties), pēc tam izmazgājiet kā parasti.

Savukārt sejas ādas kopšanas rutīnā rapšu eļļu var izmantot ne tikai barojošu masku pagatavošanai, bet arī saudzīgai sejas attīrīšanai. Pirmajā mirklī gan doma par sejas attīrīšanu ar eļļu var šķist mazliet savāda, tomēr tās pamatā ir ķīmijas princips „līdzīgs šķīdina līdzīgu”. Tādējādi, lietojot pareizo eļļu kombināciju, laika gaitā iespējams būtiski mazināt dažādas ādas darbības traucējumu radītas problēmas, piemēram, pārmērīgu ādas sausumu, jutību un taukainumu.

Ādas attīrīšanu veic ar divu eļļu maisījumu, sajaucot kopā rīcineļļu un rapšu eļļu. Rīcineļļa jau izsenis zināma savas pretiekaisuma iedarbības dēļ, turklāt tai piemīt arī attīrošas un dziedējošas īpašības, tāpēc tā ideāli piemērota dziļai un saudzīgai ādas attīrīšanai. Tomēr šī eļļa iedarbojas ļoti spēcīgi, tāpēc to jāsajauc ar citu, neitrālāku eļļu, kas pozitīvi ietekmē ādu, to nekairinot. Atkarībā no sejas ādas tipa eļļas jaucamas šādās proporcijās: sausai ādai – 10% rīcineļļas, 90% rapšu eļļas; normālai ādai – 20% rīcineļļas, 80% rapšu eļļas; taukainai ādai – 30% rīcineļļas, 70% rapšu eļļas.

Izsmērējiet eļļu maisījumu plaukstās un uzklājiet uz sausas sejas, vienmērīgi izmasējot visu sejas ādu lēnām riņķveida kustībām. Kad seja kārtīgi apstrādāta, iztvaicējiet ādu, lai atvērtu poras. Šajā nolūkā uzklājiet uz sejas karstā (bet ne pārāk karstā!) ūdenī izmērcētu dvieli, pirms tam izspiežot no dvieļa lieko ūdeni. Ļaujiet dvielim rāmi atdzist uz sejas. Kad dvielis atdzisis, maigi noslaukiet ar to sejas ādu (bet nerīvējiet to!) un izskalojiet dvieli siltā tekošā ūdenī. Ja āda pēc tīrīšanas šķiet sausa, maigi uzklājiet uz tās nedaudz pagatavotā eļļu maisījuma.

Šo procedūru ieteicams veikt vakarā. Nākamajā rītā pēc ādas tīrīšanas ar eļļu seju vislabāk noskalot ar ūdeni, nelietojot papildu līdzekļus sejas mazgāšanai.